Uzvratne utakmice polufinala doigravanja za ulazak u Premijer ligu BiH iz dijela Federacije BiH na programu su u subotu, 12. aprila od 20:00 sati. U Vitezu će KMF VITEZ dočekati HMNK RAMA , dok će u Gračanici MNK Kaskada Gračanica ugostiti MNK ” Mujo Hrnjica ” Velika Kladuša.
Prve utakmice izazvale su veliki interes javnosti, a nema sumnje da se revanši čekaju sa još više nestrpljenja. Kvalitet federalne lige je na visokom nivou, te su mnogi mišljenja da je borba za ulazak u Premijer ligu najinteresantniji dio futsal sezone u BiH i zbog toga je izuzetno praćena svaka utakmica. Praćene su i odluke sudija, te je većina kažnjena nakon prvih utakmica, te je to i dalje rak rana ovog takmičenja.
U Vitezu se nadaju čudu, a nije da nemaju pokriće za to. U prvom meču su poraženi rezultatom 6:3 u Prozor-Rami. Ako Vitez lovi tri razlike, Kaskada ima još teži zadatak jer love četiri razlike zaostatka iz prve utakmice u Velikoj Kladuši. Uvjerljivo je slavio Mujo Hrnjica sa 8:4 ali i oni u revanš idu bez svog ponajboljeg igrača i kapitena Halida Delića koji je pocrvenio u prvom meču.
Izvor: Futsal Balkan