Servisne informacije, subota, 15. august 2026. godine


- Pomoć Hitne službe Doma zdravlja zatražilo je 67 pacijenata, a pet pacijenta je upućeno na dalje liječenje. Dežurna doktorica je bila Arnela Čokić.
- Službenici Policijske stanice evidentirali su tri saobraćajne nezgode u kojima su lica zadobila lakše tjelesne povrede.
- Kako je kazao dežurni Delanović, Vatrogasna jedinica Velika Kladuša jučer je četiri puta izlazila na teren. Intervencije su zabilježene na sljedećim lokacijama:
Iz Vatrogasne jedinice Velika Kladuša zahvaljuju građanima na nesebičnoj pomoći i angažmanu prilikom gašenja požara.

- Isporuka električne energije je stabilna. Za danas nema najavljenih prekida u elektronapajanju.
- Motori, dobra muzika, vrhunska atmosfera i nezaboravno druženje očekuju vas do 16. augusta u Polju, Velika Kladuša, gdje Moto klub Hrnjica obilježava 20 godina strasti, prijateljstva i slobode na dva točka! Danas se zabava nastavlja u još jačem ritmu, uz DJ Gypsyja i Grupu Euphoria, ionako opako dobru atmosferu do usijanja će dovesti nadaleko poznati bend Rock Ko Fol!
Vremenski bilten
- Danas sunčano. Vjetar slab do umjeren na jugu jugozapadni, a u ostatku zemlje istočni i sjeveroistočni. Jutarnja temperatura zraka od 14 do 20, na jugu do 25, a dnevna od 28 do 34, na jugu do 37 °C.
- Biometeorološke prilike bit će uglavnom povoljne, posebno tokom jutarnjih sati kada će temperature biti ugodnije. Sunčano vrijeme i slab do umjeren vjetar pozitivno će djelovati na većinu populacije. U najtoplijem dijelu dana, usljed porasta temperature, kod osjetljivih osoba moguće su blaže tegobe poput umora, malaksalosti i glavobolje. Na jugu zemlje, gdje će temperature dostizati do 37 °C, toplotno opterećenje bit će izraženije, pa se preporučuje izbjegavanje dužeg izlaganja suncu i većih fizičkih napora, uz dovoljan unos tečnosti.
Stanje na putevima
Jutros se na cestama u Bosni i Hercegovini saobraća bez vanrednih ograničenja, uz izuzetak dionica na kojima se izvode sanacioni radovi. Prvi je dan vikenda i tokom dana očekuje se pojačana frekvencija saobraćaja na cestama širom Bosne i Hercegovine, ali i na graničnim prelazima prema Hrvatskoj i Crnoj Gori.
Od ranih jutarnjih sati duge su kolone putničkih vozila na izlazu iz Bosne i Hercegovine na graničnim prelazima Izačić, Deleuša, Hum i Zupci, a na ulazu u našu zemlju na graničnom prelazu Brod. Na graničnim prelazima Doljani-Metković, Bijača -Nova Sela i Gradiška-Gornji Varoš nema gužvi na našim izlaznim rampama, ali su duga zadržavanja na ulazu u Republiku Hrvatsku. Na ostalim graničnim prelazima putnička vozila, za sada, ne čekaju duže od 30 minuta.
Zbog blagdana Velike Gospe, pojačan je intenzitet prometa, a danas se očekuje i veliki broj pješaka, hodočasnika na cestama u Hercegovini, a posebno na prilaznim cestama prema Međugorju. Vozače molimo za strpljenje i pojačan oprez.
Zbog visokih dnevnih temperatura preporučujemo izbjegavanje vožnji na duže relacije tokom dana, a ukoliko se ipak putuje savjetujemo češće pauze.